Paybylink – czym jest szybki przelew internetowy? Płatności online pay by link

Dane nie pozostawiają złudzeń. Rośnie zainteresowanie zakupami online, z kolei płatności poprzez transakcje pay by link są najchętniej wybieranym przez konsumentów sposobem płatniczym. Na czym polega usługa automatycznego, szybkiego przelewu elektronicznego? Jak szybko i bez zbędnych komplikacji dokonywać płatności w bankowości elektronicznej w sklepie internetowym? Zobacz, jak łatwo opłacać produkty i usługi ze swojego konta, bez zbędnych opłat i tracenia czasu.

Jeśli planujesz zakupy na stronie WWW danego sklepu, musisz wiedzieć, że otrzymujesz szeroki wachlarz możliwości płatności. Możesz płacić przy odbiorze osobistym gotówką, kartą kredytową, ale możesz też wysłać tradycyjny przelew na konto bankowe w euro. Jednakże dzięki pay by link możesz też skorzystać z gotowego formularza, wygenerowanego przez system operatora. Jest to system płatności internetowych, ściśle współpracujący miedzy sklepami a bankami. W Polsce trzema najczęściej spotykanymi operatorami, oferującymi usługi bezpiecznych i szybkich przelewów online, są Przelewy24, PayU i Dotpay. Technologie bankowe zostały stworzone tak, by z poziomu klienta ich obsługa była intuicyjna i dziecinnie łatwa. Jak system bankowości internetowej działa w praktyce? Czy wystarczy tylko wybrać bank, przejść linkiem do płatności, logować się, kliknąć i potwierdzić wysyłkę przelewu za pomocą SMS? Okazuje się, że tak. Oszczędność czasu i łatwa obsługa prawdopodobnie sprawią, że ten sposób płatności stanie się twoim ulubionym.

Usługa paybylink ułatwia transakcje przez Internet. Proces odbywa się za pomocą trzech witryn: akceptanta, czyli sklepu, który w swojej ofercie posiada opcję płatności e-payment oraz witryny pośrednika (dostawcy usług płatności internetowych). Trzecią witryną jest strona banku klienta dokonującego zakupów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakupy za pośrednictwem platform stają się proste. Transakcja za zakupy obłożona jest niskimi prowizjami, dzięki czemu osoba kupująca nie doświadczy większych obciążeń budżetowych.

Proces przebiega bardzo łatwo. Po wybraniu opcji metody płatności, klient otrzymuje link do serwisu operatora świadczącego usługi e-payment. Usługa udostępnia mu listę banków. Klient musi tylko wybrać swój bank i zalogować się. Ten sposób niweluje możliwość popełnienia błędu, bo gotowy, wypełniony formularz zawiera adres odbiorcy, kwotę i numer rachunku odbiorcy. Po wysłaniu prośby o przelew, klient otrzymuje SMS z kodem, który potwierdzi zakup. Po wpisaniu kodu, przelew zostanie wysłany na rachunek sklepu.