Mbank – szybkie potwierdzenie przelewu

Płatności bezgotówkowe opanowały dzisiejszy świat. Tego typu metoda rozliczeń wiąże się z olbrzymią wygodną. Jednak czasem zdarza się sytuacja, gdy potrzebujesz potwierdzenia wykonanej operacji. Co wówczas zrobić? Przekonaj się, czytając poniższy artykuł.

Pobieranie potwierdzenia przelewu w Mbanku

Jeśli zastanawiałeś/zastanawiałaś się, jak pobrać potwierdzenie przelewu mbank, odpowiedź znajdziesz w tym artykule. 

Wystarczy, że wykonasz poniżej wymienione działania:

  • Zalogujesz się na swoje konto (w bankowości internetowej przez komputer/tablet lub poprzez aplikację mobilną w telefonie)
  • Wejdziesz w zakładkę Płatności
  • Następnie klikniesz zakładkę Historia i wybierzesz operację, której potwierdzenie chcesz pobrać,
  • W serwisie pod szczegółami operacji należy wybrać Pobierz potwierdzenie
  • W aplikacji, w prawym dolnym rogu wybierz czerwone kółko,
  • Ostatnim krokiem jest kliknięcie przycisku: Potwierdzenie.

Istnieje tez możliwość zamówienia dokumentu, który otrzymasz pocztą. Wówczas dokument dotrze do Ciebie tradycyjną przesyłką. Jednak pamiętaj, że pobrana zostanie opłata za tego typu operację. 

Potwierdź przelew

Jak wydrukować potwierdzenie przelewu w Mbanku?

Najbardziej oczywistym sposobem wydaje się pójście do banku i poproszenie doradcy o wydrukowanie potwierdzenia przelewu. Może ono jednak być obarczone opłatą za tego typu usługę. Warto więc spróbować samemu. Nie jest to trudne, z pewnością dasz radę wydrukować potwierdzenie przelewu sam/sama. Dzięki temu zaoszczędzisz czas potrzebny na dotarcie do placówki bankowej oraz pieniądze, które byłyby prawdopodobnie pobrane na poczet prowizji za tego typu usługę. 

Drukowanie potwierdzenia przelewu

Kolejną kwestią, nad którą zastanawiają się internauci jest mbank – jak wydrukować potwierdzenie przelewu. Nie martw się, to bardzo prosta operacja, którą możesz wykonać samodzielnie.

W tym przypadku należy wykonać takie same kroki, jak w  przypadku pobierania potwierdzenia przelewu. Dodatkową czynnością jest zapisanie piku z potwierdzeniem na urządzeniu mobilnym, z którego korzystasz (w przypadku logowania się w aplikacji mobilnej). Następnie należy „przetransportować” potwierdzenie na urządzenie podłączone do drukarki. Można to zrobić wysyłać potwierdzenie na Twojego prywatnego e-maila. Wówczas należy zalogować się na komputer podłączony do drukarki i wydrukować potwierdzenie. Zalecane w takim przypadku, by korzystać z zaufanego urządzenia, do którego dostęp mają zaufane osoby. 

Jeśli logowanie i pobieranie potwierdzenia nastąpiło na Twoim prywatnym komputerze (poprzez bankowość internetową), wystarczy, że bezpośrednio wydrukujesz potwierdzenie, bądź zapiszesz je na komputerze, a następnie wydrukujesz.

Problemy z potwierdzeniem przelewu

Jeśli masz problem z tym jak wydrukować potwierdzenie przelewów mbank, zawsze możesz zgłosić to na infolinię. Wówczas dedykowany konsultant pomoże Ci uzyskać informacje, jak tego dokonać. Jednak zanim zdecydujesz się na taki krok, warto sprawdzić dostępne wyjścia i możliwe powody problemu z wydrukowaniem potwierdzenia przelewu.

Mogą do nich należeć:

  1. problem z łączem internetowym, 
  2. brak realizacji zleconego przelewu z powodu: przerwy technicznej w banku, barku środków na koncie, niezautoryzowania transakcji.