Jak najłatwiej aktywować kartę?

Popularnym środkiem płatniczym jest plastikowa karta płatnicza. Otrzymuje się ją wraz z założeniem konta w banku. Działa ona w określonym przedziale czasowym, po którym na ogół otrzymuje się listownie kolejną. Z kartą do bankomatu wiążą się pewne problemy. Może się ona zgubić lub stać przedmiotem kradzieży. Wówczas należy ją zablokować i zawnioskować o kolejną. Po jej zyskaniu zostaje już tylko aktywacja. Jak przebiega cały proces w różnych popularnych bankach?

 Aktywuj kartę w bankomacie

Najpopularniejszym sposobem aktywacji karty płatniczej jest wypłacanie środków bezpośrednio z terminala płatniczego. Proces polega na podjęciu określonej sumy pieniędzy. Niezależnie od banku, w którym ma się konto, podaje się wówczas dawny numer PIN. Oczywiście dotyczy to klientów, którzy dysponują takowym i nie planują go zmieniać. Jak aktywować kartę nie mając ustalonego numeru PIN? Po otwarciu konta bankowego i zyskaniu nowej karty należy postarać się o taki numer. Dopiero ustalenie tego zabezpieczenia umożliwia klasyczną aktywację w bankomacie. 

Numer PIN nadać można poprzez stronę internetową banku, w którym ma się konto lub korzystając z dedykowanej aplikacji. Po nadaniu PIN i jego autoryzacji można przejść do punktu kolejnego, a mianowicie aktywację karty za pośrednictwem bankomatu. Nadanie przypisanego karcie numeru zabezpieczającego może również mieć charakter tradycyjny. Sugerowanymi formami nadania nowego numeru PIN są rozmowa telefoniczna lub wizyta w lokalnym oddziale banku. Po tym, jak aktywowaliśmy kartę płatniczą w bankomacie, można z niej swobodnie korzystać.

aktywacja karty bankowej

 Popularne banki – jak aktywować nową kartę?

Proces aktywacji karty płatniczej przebiega podobnie w różnych bankach. Warto przyjrzeć się procedurom dotyczącym aktywacji kart płatniczych w popularnych bankach działających w Polsce.

Santander. Bank ten jest jednym z największych w kraju. Cieszy się sporą liczbą zaufanych klientów. Dołączając do ich grona, można się zastanawiać nad tym, jak aktywować kartę santander. Wystarczy skorzystać z opcji płatności internetowej np. paybylink i wejść w stosowną zakładkę. Po zaznaczeniu opcji dotyczącej nadania numeru PIN można aktywować kartę w bankomacie Santander. Terminal płatniczy dysponuję opcją aktywacji karty płatniczej. Można również w sposób klasyczny wypłacić środki z dowolnego bankomatu, tym samym aktywując nową kartę.

Millenium Bank. Zakładając konto w tym banku, warto zalogować się w systemie bankowości internetowej i nadać sobie dedykowany numer PIN. Przebywając w owym systemie, można bezpośrednio aktywować nową kartę płatniczą. System bankowości internetowej dostępny jest również w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Proces aktywacji ogranicza się w tym przypadku do wyboru z wyświetlonej listy produktów karty płatniczej i zaznaczenia opcji „aktywuj”. Millenium Bank umożliwia również aktywację telefoniczną i stacjonarną. Także i w tym banku możliwa jest aktywacja poprzez wybranie określonej sumy z terminalu płatniczego.

Pekao. Jak aktywować kartę pekao? Można to zrobić klasycznie za pomocą systemu płatności internetowej. Klikając w stosowną zakładkę, wybrać należy opcję „aktywacja karty”. Kartę płatniczą pekao aktywować można również, dzwoniąc na infolinię lub realizując transakcję w sklepie. Należy wówczas pamiętać o podaniu aktualnego numeru PIN. Ostatnim sposobem aktywacji karty płatniczej pekao jest pobranie pieniędzy z bankomatu.

Credit Agricole. Aktywacja karty płatniczej następuje przez dedykowaną stronę e-bankowości i podjęcie środków z terminala płatniczego. W przypadku chęci zapłacenia w sklepie zbliżeniowo trzeba podać PIN do swojej karty. Będąc świeżym klientem tego banku, trzeba nadać numer PIN. Alternatywnymi formami aktywacji karty bankomatowej jest rozmowa telefoniczna z przedstawicielem banku lub wizyta w jego oddziale.

Jak widać, sposób działania wygląda podobnie. Uniwersalizm i prostota nie powinny nastręczyć kłopotów świeżo upieczonym właścicielom kart płatniczych.

 Jak aktywować kartę Pko BP – popularne sposoby 

Specyfika aktywacji karty płatniczej PKO sprawia, że trzeba się nad bardziej pochylić. Istnieją pewne różnice dotyczące procederu aktywacyjnego między kartą wydawaną przez bank PKO BP a sporą częścią pozostałych instytucji bankowych. Jak aktywować kartę pko? Początek całej operacji brzmi znajomo i wygląda podobnie jak w wielu innych bankach. Skorzystać można z systemu bankowości internetowej iPKO lub z dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne IKO. Zaznaczenie opcji dotyczącej aktywowania karty płatniczej rozwiązuje tylko częściowo problem. Umożliwia jedynie przeprowadzanie transakcji internetowych. O pełnej funkcjonalności takiej karty decyduje wypłacenie pieniędzy z terminalu płatniczego. 

To nie jedyny sposób na aktywację. Jak aktywować kartę bankomatową pko? Można skorzystać z infolinii lub aktywować ją bezpośrednio w oddziale banku. W dobie bankowości cyfrowej jest to raczej rzadko brane pod uwagę. Jest tak dlatego, że ludzie cenią sobie wygodę i swój czas. Miast czekać w kolejce do okienka korzystają z określonych aplikacji mobilnych lub stron bankowości internetowej. Szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu.

aktywowanie kart

 Jak najłatwiej aktywować kartę ING Bank Śląski?

Aktywacja karty płatniczej ING nie powinna nastręczać żadnych kłopotów. Procedura jest analogiczna jak w wyżej wymienionych przypadkach. Jak aktywować kartę ing? Najprostszym sposobem na aktywację karty płatniczej jest skorzystanie z opcji „aktywuj kartę” na stronie bankowości internetowej. Nie jest to ani czasochłonny, ani żmudny proces. Trwa dosłownie chwilkę. Karty bankomatowe tracą ważność. W przypadku uzyskania nowej należy ją aktywować w bankomacie. Sztuka polega jedynie na pobraniu środków z terminalu płatniczego. Samo to działania aktywuje kartę. 

Czy istnieją jakieś inne sposoby na aktywację karty płatniczej w tym banku? Oczywiście, że istnieją. Najpopularniejszą formą jest korzystanie z pomocy infolinii. Można też skorzystać z bardziej konwencjonalnych metod. Pracownicy oddziału banku ING również pomogą w aktywacji karty płatniczej. Proces aktywowania karty bankomatowej trwa bardzo szybko i nie wymaga specjalnie skomplikowanych działań ze strony klienta banku.